Idioma

La vostra cistella

Cercar en ocasió

Ocasió

TRAVIS

Torn paral·lel Travis T64200 1600 x 5000

  • Disponible
  • Ref. 063543
  • Monforte del Cid (Alicante)
Volteig s/bancada
1.600
Velocitat del fus
387
Potència
37 kW

Li responem en menys de 24 h laborables.

Fitxa tècnica

Dades generals

ModelTRAVIS T64200

Capçal i fus

rpm387
Potència del motor principal37 kW

Tornejat

Volteig sobre bancada1.600
Diàmetre admès sobre carro1.050
Amplada de bancada760

Altres dades

Distància entre punts5.000
Diàmetre del forat del fus130
Diàmetre admès sobre escot2.050
Any2008
Mides exteriors8.100 x 2.100 x 2.165
Pes12.100
PlatPlat pla de 4 garres de gran diàmetre

Dades de la nostra fitxa de compra, subjectes a verificació. Confirmi'ns qualsevol dada important abans de la compra o vingui a veure la màquina.

Descripció i equipament

Torn paral·lel Travis T64200 1600 x 5000

Torn paral·lel convencional de gran capacitat per a peces pesades de gran diàmetre i longitud: corrons, eixos, brides, corones, carcasses i components per a energia, siderúrgia, mineria, naval o caldereria. Amb 1.600 mm de volteig sobre bancada, 2.050 mm a l'escot i 5.000 mm entre punts, cobreix treballs que excedeixen els torns de taller habituals.

Punts forts

És una màquina pesant, de 12.100 kg, amb bancada de 760 mm d'amplada i motor principal de 37 kW, cosa que permet desbastos importants en peces de gran massa. El forat de 130 mm al fus facilita treballar tubs i barres passants, i l'escot amplia la capacitat per a discos i brides curtes.

Configuració d'aquesta unitat

  • Any: 2008
  • Distància entre punts: 5.000 mm
  • Volteig sobre bancada: 1.600 mm
  • Volteig a l'escot: 2.050 mm
  • Volteig sobre carro: 1.050 mm
  • Forat del fus: 130 mm
  • Amplada de bancada: 760 mm
  • Potència del motor principal: 37 kW
  • Plat pla de 4 garres de gran diàmetre (fotos 2 i 5)
  • Mides exteriors: 8.100 x 2.100 x 2.165 mm
  • Pes: 12.100 kg

Aplicacions típiques

Reparació i fabricació de corrons i eixos de gran mida, tornejat de brides i corones, roscat de peces pesants i manteniment de maquinària industrial.

Vegi-lo a Ferrotall

La màquina es troba a les nostres instal·lacions de Monforte del Cid (Alicante), on pot visitar-la; consulti'ns per veure-la en funcionament o rebre un vídeo. El nostre servei tècnic propi s'encarrega del transport, la instal·lació i la posada en marxa.

Preguntes freqüents

Quina mida de peça admet el Travis T64200 1600 x 5000?

Segons la nostra fitxa, admet peces de fins a 1.600 mm de diàmetre sobre bancada, 2.050 mm a l'escot i 1.050 mm sobre carro, amb 5.000 mm entre punts. El forat del fus és de 130 mm, útil per a tubs i barres que hagin de travessar el capçal.

Quina diferència hi ha entre aquest torn i un torn CNC de gran volteig?

Aquest torn és convencional: l'operari controla els avanços amb volants i palanques, cosa pràctica en peces unitàries, reparacions i treballs de manteniment on programar no compensa. Un torn CNC aporta repetibilitat en sèries, però per a peces úniques de gran mida un paral·lel com aquest sol ser més ràpid de preparar.

Quin plat porta i per a què serveix?

A les fotos es veu un plat pla de 4 garres de gran diàmetre. Aquest tipus de plat permet subjectar peces rodones, quadrades o irregulars i centrar-les ajustant cada garra, cosa molt habitual en peces pesades de caldereria, fosa o reparació.

Visita, transport i posada en marxa

  • Vegi-la en funcionament Visiti-la a les nostres instal·lacions o demani'ns un vídeo de la màquina en marxa.
  • Transport Gestionem el desmuntatge, la càrrega i el transport fins al seu taller.
  • Posada en marxa Instal·lació, anivellament i posada en marxa a càrrec del nostre servei tècnic.
  • Més de 45 anys Compravenda de maquinària d'ocasió amb el suport del nostre SAT.
Torn paral·lel Travis T64200 1600 x 5000
📞