Idioma

La vostra cistella

Cercar en ocasió

Ocasió

GURUTZPE

Torn CNC Gurutzpe A-1200

  • Disponible
  • Ref. 063085
  • Monforte del Cid (Alicante)
Control
Fagor
Volteig s/bancada
1.200
Velocitat del fus
1.200
Potència
22 / 30

Li responem en menys de 24 h laborables.

Fitxa tècnica

Dades generals

ModelA-1200 CNC
ControlFagor

Capçal i fus

Potència del motor principal22 / 30
Rpm del capçal1.200

Tornejat

Diàmetre admès sobre carro615
Volteig sobre bancada1.200
Torreta automàticaTorreta vertical automàtica de 4 posicions
ContrapuntaSí

Altres dades

TipusParal·lel CNC
Distància entre punts3.000
Pas de barra150
Any2007
Mides exteriors8.000 X 3.100 X 2.000

Dades de la nostra fitxa de compra, subjectes a verificació. Confirmi'ns qualsevol dada important abans de la compra o vingui a veure la màquina.

Descripció i equipament

Torn paral·lel CNC Gurutzpe A-1200

Torn paral·lel CNC de gran volteig del fabricant guipuscoà Gurutzpe, especialitzat en torns horitzontals pesants. Amb 1.200 mm de volteig sobre bancada, 3.000 mm entre punts i un pas de barra de 150 mm, està pensat per a peces grans de sectors com l'energia, la siderúrgia, oil & gas, la mineria i la maquinària pesant.

La sèrie A de Gurutzpe

Segons el fabricant, el model A-1200 parteix de l'A-1000 i augmenta l'amplada de les guies prismàtiques temprades, amb cargol de boles a l'eix longitudinal per donar estabilitat al carro en passades de desbast. La torreta vertical automàtica de 4 posicions permet encadenar operacions sense canvis manuals d'eina, i el control Fagor és conegut a la majoria de tallers espanyols.

Configuració d'aquesta unitat

  • Any: 2007
  • Control: Fagor (panell visible a les fotos 1 i 2)
  • Distància entre punts: 3.000 mm
  • Volteig sobre bancada: 1.200 mm; sobre carro: 615 mm
  • Pas de barra: 150 mm
  • Torreta vertical automàtica de 4 posicions (visible a les fotos)
  • Potència del motor principal: 22 / 30 kW
  • Velocitat del capçal: fins a 1.200 rpm
  • Contrapunta (foto 2)
  • Mides exteriors: 8.000 x 3.100 x 2.000 mm

Aplicacions típiques

Eixos de gran diàmetre, corrons, brides, cossos de vàlvula, canonada de gran calibre i reparació de components pesants.

Vegi-lo a Ferrotall

La màquina es troba a les nostres instal·lacions de Monforte del Cid (Alicante), on pot visitar-la; consulti'ns per veure-la en funcionament o rebre un vídeo. El nostre servei tècnic propi s'encarrega del transport, la instal·lació i la posada en marxa.

Preguntes freqüents

Quina mida de peça admet el Gurutzpe A-1200 CNC?

Segons la nostra fitxa, aquesta unitat admet peces de fins a 1.200 mm de diàmetre sobre bancada i 615 mm sobre carro, amb 3.000 mm de distància entre punts. El pas de barra de 150 mm permet passar tubs i barres gruixudes a través del capçal, cosa habitual en tubería i roscat de peces petrolíferes.

Quin avantatge té la torreta vertical automàtica de 4 posicions?

Permet tenir muntades quatre eines, per exemple de desbast, acabat, ranurat i roscat, i canviar entre elles des del programa CNC sense intervenció manual. En un torn d'aquesta mida redueix els temps morts i millora la repetibilitat entre peces.

Per a quins sectors és adequat un torn CNC de gran volteig com aquest?

S'utilitza en tallers que treballen peces grans i pesades: energia eòlica i hidràulica, siderúrgia, petroli i gas, mineria, maquinària d'obra pública i manteniment industrial. Combina capacitat de torn pesant amb la repetibilitat i els cicles automàtics d'un control CNC.

Visita, transport i posada en marxa

  • Vegi-la en funcionament Visiti-la a les nostres instal·lacions o demani'ns un vídeo de la màquina en marxa.
  • Transport Gestionem el desmuntatge, la càrrega i el transport fins al seu taller.
  • Posada en marxa Instal·lació, anivellament i posada en marxa a càrrec del nostre servei tècnic.
  • Més de 45 anys Compravenda de maquinària d'ocasió amb el suport del nostre SAT.
Torn CNC Gurutzpe A-1200
📞